SYSTEMY ODKURZANIA CENTRALNEGO

Sentrale stovsugeranlegg i2000

Mobliny odkurzacz

Trochę historii 
Od lat ITEK aktywnie uczestniczy w kształtowaniu norweskiego rynku odkurzaczy instalowanych w większych budynkach biurowych oraz handlowych. Zaczęło się we wczesnych latach 90-tych od instalacji do zastosowań przemysłowych, takich jak trociny, minerały i materiały organiczne. Dostarczone jednostki wykonano ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich nowe funkcje, takie jak automatyczne czyszczenie filtra za pomocą sprężonego powietrza, czyszczenie systemu rur i regulacja częstotliwości. We współpracy z innymi znaczącymi producentami opracowaliśmy nową serię jednostek odkurzaczy, koncentrując się na zastosowaniach przemysłowych i BHP. Były to pierwowzory, aktualnych rozwiązań oferowanych przez firmę ITEK.

Co odróżnia instalacje komfortu od przemysłu?
Jednostki instalacji komfortu służą do usuwania kurzu domowego, podczas gdy rozwiązania przemysłowe muszą poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami kurzu. Wspólna dla każdego systemu jest potrzeba znalezienia odpowiedniego przepływu powietrza. Dlatego firma ITEK dokładnie analizuje współbieżność w systemie i w większości przypadków okazuje się, że można użyć tej samej serii jednostek. W przypadku zastosowań przemysłowych ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność, biorąc pod uwagę zarówno rodzaj pyłu, jak i ilość odpadów, które będą usuwane. Zwykle rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie separatora wstępnego przed urządzeniem, aby uwolnić filtr od większych cząstek go zatykających , a tym samym zwiększyć objętość odpadów, które można usunąć.

Do kogo dostarczamy?
Dostarczaliśmy produkty do wielu branż, z których kilka przykładów to:

  • Przemysł spożywczy / farmaceutyczny / biologiczny - Prior, Toro, Nidar, FMC Biopolymer, Nycomed Pharma
  • Przemysł/ przemysł przetwórczy - Saint Gobain, Elkem, Rec Sitech, Windy, Hydrolift, Forsvaret, Kuben Yrkesarena
  • Instalacje komfortu - Politiets Sikkerhetstjeneste (PST), Statoil, DnB, NAV, Scandic-kjeden, Schlumberger, Multiconsult, Hurtigruta
  • … i wiele więcej

Co dostarczamy?
ITEK zapewnia kompleksowe dostawy obejmujące:

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nasze strony produktów  lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Sentrale stovsugeranlegg F22

Odkurzacz centralny

Sentrale stovsugeranlegg centraction 040 small

Standardowy okurzacz centralny o mocy 11 kW, sterowany przemiennikiem częstotliwości

Sentrale stovsugeranlegg Luftmaling

Testowanie oraz uruchomienie systemu